نگران ارزش کالا نباشید، شرکت اروند تجارت ساحل با بستن قرارداد فیکس شده

این اطمینان را به شما  می دهد .

 

مزایای ویژه ترخیص کالا از گمرک بوشهر و استفاده از منطقه ویژه اقتصادی بوشهر

 

-  برخورداری از 20 % تخفیف در سود و عوارض گمرکی

-  امکان صدور قبض انبارتفکیکی قابل معامله، سریع و کم هزینه بدون نیاز به صلح و مالیات برای صاحب کالا

-  امکان صدور گواهی مبدا برای کالاهایی که از منطقه خارج وارد سرزمین اصلی می شوند

-  امکان توقف کالا با ماندگاری اولیه تا 3 ماه و قابل تمدید به تشخیص مدیریت منطقه

-  امکان ورود کالا به منطقه بدون ثبت سفارش و با حداقل تشریفات گمرکی

-  برخورداری از معافیت گمرکی برای ورود کالاهای ساخته شده درمنطقه به داخل کشور به میزان ارزش افزوده

-  امکان پردازش کالا در منطقه ویژه و ایجاد ارزش افزوده در آن

-  امکان ترانزیت و صادرات مجدد برای کالاهای وارده با حداقل تشریفات اداری

-  امکان بهره برداری از ماشین آلات، تجهیزات و سایر امکانات مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در منطقه ویژه بدون پرداخت حقوق و عوارض گمرکی

-  دستیابی سریع و آسان مراکز تولیدی داخلی به مواد اولیه و تحویل و تحول کالا در منطقه در کوتاهترین زمان ممکن

-  برخورداری از 75 % تخفیف در هزینه باربری کالاهای صادراتی ، 50 % تخفیف در هزینه های انبارداری و 60 % در هزینه THC این نوع کالاها

 - نزدیکترین منطقه ویژه اقتصادی بندری به کشورهای حوزه خلیج فارس)کویت، قطر، بحرین و عربستان(

 - وجود صنایع مختلف در استان از جمله پروژه عظیم پارس جنوبی ، صنایع نفت،گاز و پتروشیمی ، صنایع شیلات ، نیرو ا گه اتمی ، صنایع بسته بندی خرما ، مزارع نخیلات ، مزارع پرورش میگوو نزدیکی این مناطق به منطقه ویژه اقتصادی بندر بوشهر.

 - مجاورت منطقه ویژه اقتصادی شماره 2 بوشهر با این منطقه )حدود 20 کیلومتری ( بعنوان پسکرانه مکفی برای انتقال و انبار نمودن کالا و کانتینر بطور نامحدود

 

تاريخچه گمرک بوشهر

اهميت و رونق تجارت در بوشهراز سال 1150 هجري قمري با ايجاد كارگاه كشتي سازي به دستور نادر شاه افشار آغاز و بندر بوشهر تبديل به پايگاه اصلي تجارت و بازرگاني و نيروي دريايي ايران شد.

اين بندر در زمان كريم خان زند چنان اهميت يافت كــه رقيب قدرتمندي براي بصره در عراق شد. بندر بوشهر در زمان اوج خود از مراكز عمده تجارت خليج فارس به حساب مي آمد و تجار بوشهر قسمت عمده بازرگاني خليج فارس و اقيانوس هند را به عهده داشتند.

به علت موقعيت خاص اين بندر در بخش تجارت و كسب ثروت فراوان، نمايندگي شركتهاي خارجي و نيز كنسولگري دولتهاي بيگانه از جمله بريتانيا،آلمان،روسيه و امپراتوري عثماني در اين شهر وجود دارد كه ساختمانهاي بعضي از آنها هنوز پابرجاست.

طبق اسناد موجود تا سال 1305 حدود 12  دفترخانه در ايالت و نواحي مختلف ايران استقرار داشته كه توسط اداره مركزي كنترل مي شد. در اين سالها ، گمركات ايران شامل آذربايجان،آستارا، بندر پهلوي، مازندران،استرآباد ( تركمن )، خراسان، دزداب سيستان، كرمانشاه،كردستان، جنــوب ( خليج فارس )،جنوب اقصي ( مكران )، خوزستان و تهران مي شد.

در آن سالها گمركات جنوب ( خليج فارس ) به مركزيت بوشهر و گمرك كرمانشاه و كردستان به مركزيت كرمانشاه و گمرك بندرپهلوي از گمركات عمده كشور بودند به طوري كه درصد قابل توجهي ازكـالاهاي موردمبادله ازطريق اين گمركات به كشوروارد و از كشورخارج مي شد.

متاسفانه با ايجاد راه آهن سراسري امور تجاري اين بندر به خرمشهر انتقال يافت و به تدريج از رونق آن كاسته شد، اما طي ساليان اخير با ايجاد زيرساختهاي بندري و لايروبي بندر بوشهر و اعطاي تخفيف سود بازرگاني از سوي دولت عدالت محور باعث شده تا بندر بوشهر احياء شود و در مسير دوران طلايي گذشته خود قرار گيرد.

گمرك بوشهردر سال 1268 هجري شمسي در زمان بلژيكيها در دو طبقه و بامتراژ1534 مترمربع زيربناساخته شد كه بعد از گذشت 121 سال ، اين ساختمان قديمي و زيبا همچنان پابرجاست.

 

این شرکت با داشتن نیروی تحصیلکرده در گمرک بوشهر تضمین می کند که در سریع ترین زمان و با کمترین هزینه ممکن کالای شما را ترخیص  کند .